Ingeborg Müller-Hohagen /Niemcy/

W ramach Akademii MoBil: zajmuje się szkoleniami w zakresie pedagogiki M. Montessori. Prowadzi kursy kończące się uzyskaniem certyfikatu: lokalne w ramach MoBil – kursy dla zespołów oraz te, które nadają kwalifikacje niezbędnych do prowadzenia placówki montessoriańskiej.Prowadzi zespoły eksperckie:Wykłady dotyczące pedagogiki M. Montessori oraz poświęcone innym tematom. Zajmuje się zarządzaniem osobistym rozwojem (równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym). Prowadzi także kursy dyplomowe dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych i nauczycieli przedmiotów specjalistycznych. Nauczyciel w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, 16-letnie doświadczenie jako nauczyciel w szkole montessoriańskiej w ramach Aktion Sonnenschein Prof. dr Theodora Hellbrügge, rektor szkoły montessoriańskiej w Wertingen a. D., pedagog teatru, nauczycielka Qi Gong, długoletni członek zarządu Stowarzyszenia Montessori na poziomie kraju związkowego Bawaria, współzałożycielka Akademii Montessori w Monachium, członek kierownictwa Akademii MoBil, wykładowca na uniwersytecie w Augsburgu, Passau i LMU w Monachium.