Monika Mariola Kondracka /Białystok/

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach. Wykładowca akademicki na Wydziale Nauk o Wychowaniu - Uniwersytet w Białymstoku (Katedra Pedagogiki Specjalnej i Działań Twórczych - Pracownia Pedagogiki Inkluzyjnej), prowadzi zajęcia w zakresie metodyki pracy z osobami z lekką niepełnosprawością intelektualną.

Absolwentka Pedagogiki Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Warszawskiego (Filia Białystok), specjalista w zakresie oligoferenopedagogiki oraz edukacji i rewalidacji osób z autyzmem. Posiada bogate doświadczenie jako praktyk i pedagog Montessori w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, pracowała również w nadzorze pedagogicznym jako wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz konsultant w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Założycielka i wiceprezes Fundacji Kto Mi Dał Skrzydła. Posiada międzynarodowy dyplom wychowawców Montessori akredytowany przez AMI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori) oraz liczne kursy doskonalące w obszarze koncepcji wychowania M. Montessori. Autorka artykułów dotyczących metody Marii Montessori, od wielu lat dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty, kursy,szkolenia z zakresu metody Montessori w Polsce i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montessori.