Agnieszka Dzierka /Białystok/

Wykładowca i instruktor na kursach w zakresie pedagogiki Marii Montessori. Od ponad 20 lat zajmuje się szkoleniami nauczycieli i wychowawców. Posiada międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia kursów, wydane przez Montessori Landesverband Nordhein – Westfalen e. V. (Kolonia, Niemcy). Ukończyła międzynarodowy kurs Montessori dla wychowawców i nauczycieli akredytowany przez AMI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori).

Nauczyciel dyplomowany, praktyk z wieloletnim doświadczeniem pracy w oświacie, głównie jako pedagog Montessori (aktualnie nauczyciel przedszkola Montessori; pracowała również jako nauczyciel klas 1-3, kierownik świetlicy szkolnej, dyrektor pedagogiczny żłobka Montessori).

Bierze czynny udział w kongresach, konferencjach, warsztatach organizowanych przez krajowe oraz międzynarodowe instytucje Montessori, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prezentuje tam autorskie materiały inspirowane pedagogiką montessoriańską. Posiada uprawnienia i doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem, specjalizuje się w tej dziedzinie. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, zdobywa i uzupełnia swoją wiedzę, szkoli się biorąc udział w znaczących wydarzeniach montessoriańskich oraz licznych kursach i warsztatach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montessori. Prezes Fundacji Kto Mi Dał Skrzydła.