Kamil Kowalewski /Warszawa/

Z wykształcenia pedagog, magister filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2009 roku związany z metodą Marii Montessori, pracuje z młodzieżą w Polskim Ośrodku Edukacji Montessori w Warszawie. Robi co może, żeby uczniowie pokochali język ojczysty i stara się łączyć go z praktycznymi zagadnieniami z drugiego przedmiotu którego treści także przekazuje swoim uczniom – techniki :-) Wychowawca Grupy Fioletowej (uczniowie klas IV-VI). Uczestnik licznych kursów, seminariów i szkoleń związanych z pedagogiką dr Marii Montessori. Zwolennik edukacji alternatywnej i praktycznej. Bardziej praktyk niż teoretyk. Prywatnie tata dziesięcioletniej Laury i pięcioletniego Tymona, miłośnik fotografii oraz modelarstwa z klocków gipsowych, kibic najlepszej warszawskiej drużyny piłkarskiej.