Monika Pawluczuk-Solarz /Warszawa/

Montessoriańskie wykształcenie zdobywała kolejno podczas kursów I, II i III poziomu w Polskim Stowarzyszeniu Montessori, a następnie podczas studiów podyplomowych na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Uczestniczyła w wielu wyjazdach studyjnych do placówek montessoriańskich w Europie Zachodniej i Wschodniej. Była stypendystką dwóch międzynarodowych kursów Montessori. Przez długi czas pracowała jako nauczyciel w szkołach podstawowych, a także jako montessoriański tutor prowadziła grupę dzieci z Edukacji Domowej. Przez szereg lat współpracowała z: Akademią Pedagogiki Specjalnej oraz innymi uczelniami warszawskimi. Obecnie pracuje z dziećmi różnych grup wiekowych, głównie w spektrum autyzmu oraz prowadzi zajęcia ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się astronomią, geologią i paleontologią oraz językami romańskimi.