Wioletta Ulatowska

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a także studiów pedagogicznych. To przygotowanie pozwoliło mi rozwijać swoje pasje w przedszkolu i szkole Montessori. Z pedagogiką Montessori związana jestem od ponad 20 lat. Współtworzę przedszkole Skrawek Nieba i Szkołę Montessori w Kowalach. Od ponad dwudziestu lat prowadzę zajęcia ceramiki i rzeźby pracując z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Jestem uczestniczką wielu plenerów i wystaw artystycznych w kraju i za granicą. Fascynuje mnie to, w jaki sposób dzieci chłoną sztukę i chętnie podejmują kreatywne działania jednocześnie pobudzając swoją wyobraźnię.

Na warsztatach chętnie podzielę się swoim doświadczeniem z działań plastycznych z dziećmi. Warsztaty mogą stać się pretekstem do działań twórczych oraz inspiracją do kreatywnego wykorzystania artystycznego potencjału dziecka.