Jarosław Jordan

Jarosław Jordan (Collegium Verum)

Pedagog specjalny. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu Pedagogiki Montessori w Collegium Verum. Wykładowca Pedagogiki Montessori. Dyplom Kursu Pedagogiki Montessori, akredytowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori AMI uzyskał w roku 1992. Założyciel prywatnych Przedszkola i Szkoły Montessori w Warszawie (1994). Propagator Pedagogiki Montessori. Nauczyciel montessoriański. Autor artykułów:

"Pomóż mi zrobić to samodzielnie" Trendy i innowacje. Edukacja w przedszkolu. Wyd. Raabe,1998,

"Ruch i aktywność własna"  Trendy i innowacje. Edukacja w przedszkolu. Wyd. Raabe, 2003,

„Rola nauczyciela montessoriańskiego” Zeszyty naukowe SWPR. Materiały pokonferencyjne. Wydawnictwo SWPR, 2014.