Aleksandra Zarosa

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Opolskiego, nauczycielka i trenerka Montessori w grupach wiekowych 3-6 oraz 6-9, koordynatorka centrum szkoleniowego dla dorosłych chętnych do zapoznania się z pedagogiką Marii Montessori https://waterparkmontessori.com/

Metodę Montessori odkryłam w 2004 roku, w niewielkim przedszkolu w Dublinie. Od tego czasu aktywnie działam w tej dziedzinie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem pedagogicznym zdobytym zarówno w przedszkolach, jak i szkołach Montessori w Irlandii i Norwegii. Oprócz kwalifikacji Montessori posiadam dyplom zarządzania zdobyty w The College of Progressive Education w Blackrock w Irlandii. W metodzie Montessori najbardziej cenię nacisk na autonomię, wolność wyboru i rozwój wewnętrznej motywacji oraz wewnętrznego umiejscowienia kontroli. W ostatnich latach szczególnie interesuje mnie wpływ pedagogiki Montessori na wychowanie w poczuciu odpowiedzialności za naturę i za dążenie do pokoju.